Městské muzeum Horažďovice zve širokou veřejnost na komentovanou prohlídku města. Prohlídka se koná v neděli 6. listopadu 2016 ve 14 hodin.

Sraz účastníků na velkém zámeckém nádvoří. Zakoupení vstupenky v Městské galerii. Cena je jednotná 20 Kč za osobu, děti do 6 let mají vstup zdarma. Doba prohlídky ca 90 minut a trasa do 3 km. Vycházka není fyzicky náročná, mohou se jí účastnit i imobilní se svým doprovodem. Limit účastníků na vycházku je 50 osob. Při velkém zájmu, budou případní další zájemci vzati na další vycházku v 16 hodin.

V rámci komentované prohlídky navštívíme i místa běžně nepřístupná, jako interiéry Masných krámů nebo klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie s unikátní ukázkou funerální plastiky přelomu 15. a 16. století – náhrobním kamenem Půty Švihovského z Rýzmberka.

V případě extrémně nepříznivého počasí se komentovaná prohlídka nekoná.

Bližší informace na e-mailech muzeum@muzeumhd.cz ; ic@muzeumhd.cz nebo telefonech +420 371 430 633 nebo +420 371 430 634.

Za kolektiv muzea Mgr. Roman Vaněk.

vychazky