Letošní slavnostní zahájení zámecké letní sezóny proběhlo v sobotu 27. května od 16 hodin. Bylo spojené s vernisáží výstav Carol Novák – Fotograf mezi secesí a modernou, která představuje  rodáka z Horažďovic, jednoho z nejvýznamnějších fotografů a pedagogů prvních třech desetiletí 20. století.

Druhá výstava této sezóny Ševci, svrškaři, příštipkáři… vám přiblíží velmi staré řemeslo obuvnické. Nabídne ukázky nástrojů, strojů i výrobků, které se používaly v našem regionu a které byly mnohdy ještě donedávna ukryty na půdách či ve sklepích.

 

Vedle výstav je v tomto roce přístupná i další místnost stálé zámecké expozice, nazvaná Vkus Rudolfa Kinského. Od jara probíhaly restaurátorské práce jak na dochovaném nábytku ze sbírky Městského muzea, tak i v samotné místnosti, kde restaurátoři odkryli výmalbu z doby zmíněného velkostatkáře. Návštěvníci tak spatří místnost upravenou a vybavenou dle vkusu 30. let 19. století ve slohové čistotě odcházejícího empíru a nastupujícího biedermeieru.

Zámek a výstavy budou přístupné do konce září každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Bude nám potěšením vás ve městě i přímo v zámku přivítat.