Městská galerie Horažďovice Vás zve doprovodné promítání autorského filmu Tomáše Hausera OČAROVANÁ ŠUMAVA

Příběh lidového okultismu a myslí nezkrotných jak bouře nad Roklanem na motivy romaneta Josefa Váchala v rámci výstavy linorytů a dřevorytů prezentovaných v galerii.

Pátek 11. září od 19 hodin divadelní sál Městského muzea Horažďovice

Vstupné zcela dobrovolné. Délka promítání: 65 minut

Motto filmu je varovat před nesmyslností a nebezpečností divoké honby za ziskem.

Doprovodné promítání autorského filmu Tomáše Hausera OČAROVANÁ ŠUMAVA

 

 

V sobotu 1. srpna 2015 byla veřejnosti otevřena k prohlídce nová „Městská gelerie Horažďovice“ pod Městským muzeem Horažďovice.

Velké překvapení tak bylo zajištěno návštěvníkům slavnostního otevření nových prostor muzea s expozicemi loutek, interaktivní dílnou národopisu a stálou loutkovou scénou s kapacitou hlediště 124 míst včetně šesti vyhrazených pro imobilní návštěvníky divadla.

Prostory galerie byly poprvé zpřístupněny od 17 hodin. Návštěvníky v nových prostorech uvítal a informačně obohatil spolupracovník muzea, historik Mgr. Roman Vaněk, který podal i podrobnější informace k zamýšlenému lapidáriu v uzavřeném nádvoří.

V sobotu 15. srpna od 17 hodin bude provoz galerie s možností umělecké prezentace třírozměrných předmětů, soch nebo konceptuálních objektů zahájen vernisáží výstavy linorytů a dřevorytů ilustrací knih Tomáše Hausera.

Přijměte, prosím, naše srdečné pozvání k zahájení provozu nového výstavního prostoru.