Homepage

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ PRÁCHEŇSKÝCH MARIONET  1. SRPNA 2015

1_8_2015

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE STAVBA ROKU 2016 PLZEŇSKÉHO KRAJE

V úterý 24. 5. 2016 bylo v Měšťanské besedě v Plzni slavnostní vyhlášení. Z území Horažďovicka byly přihlášeny dvě stavby, obě do kategorie „Rekonstrukce budov“:
Skanzen Chanovice a Prácheňské marionety Městského muzea Horažďovice.

Starosta Chanovic Petr Klásek, který přihlásil do soutěže chanovickou stavbu, řekl: Chtěl jsem ocenit práci lidí Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech, kteří se dlouhodobě snaží o záchranu lidové architektury v jihozápadních Čechách. Především oceňuji ředitele Mgr. Luboše Smolíka, který nemohl stát na pódiu ze zdravotních důvodů. Chanovický skanzen je jediný svého druhu v Plzeňském kraji.

Ing. Michael Forman, za přihlašovatele město Horažďovice, řekl: Oceňuji stavební záchranu další části zámku a navazující využití prostor pro veřejnost.

logo_rop[1]