Homepage

Nabízíme

U obsluhy informačního centra lze po domluvě a složení finanční zálohy (500 Kč) dostat klíče od židovského hřbitova a soupis náhrobků.

Stejným způsobem si lze nově (od října 2018) prohlédnout i masné krámy za náměstím, kde muzeum ve spolupráci s Městským úřadem připravuje drobnou expozici.

Prohlídky hřbitova a masných krámů jsou možné v rozmezí otevírací doby IC, tj. úterý až neděle od 9-16 hod.

Nový židovský hřbitov na Loretě

Masné krámy v Hradební ulici

Nevíte si rady, co originálního by přinesl náš místní Ježíšek pod stromeček pro Vaše blízké i vzdálené?

Potěšte je předplacenou vstupenkou na velký prohlídkový okruh do zámku!

Motivem vstupenky se stala luneta Horažďovic z velkého freskového sálu. Její vznik se váže do doby baroka, konkrétněji k roku 1680, kdy zdejší panství spravovali Šternberkové.

Cena vstupenky 60 Kč. Platnost po celý rok 2018. Vstupenka je přenosná.

Vstupenky si můžete vyzvednout osobně v pokladně muzea.

Stejně tak si můžete zakoupit vstupenku do expozice soukromé sbírky alpských minerálů.

Cena vstupenky 20 Kč. Platnost po celý rok 2018.

alpske_mineraly

Pro pořadatele skupinových zájezdů nabízíme k prodeji vstupenky na smluvený termín vycházky s průvodcem po městě (min. 6 zájemců).

Cena vstupenky 20 Kč. Platnost po celý rok 2018.

prochazky

Nová nabídka přednášek, výukových programů a interaktivní dílny pro rok 2018.

dilna textil_podmalby
mineralogie vychazky

PRACOVNÍ LISTY DO EXPOZIC MUZEA

Archeolog Karel v nouzi
Cesta časem do Horažďovic za třicetileté války
Franz a svět v obrazech

Křížovka neznámý erb

ANTISTRESOVÉ MUZEJNÍ OMALOVÁNKY

omalovanky
t-27 t-27-f
t-20-k-detail-lic t-20
  • Určeno pro návštěvníky muzea ve věku 3-99 let.
  • Listy získáte při návštěvě našeho muzea v expozici národopisu.
  • Motivem jsou výšivky koutních plachet a čepců ze sbírek muzea.                                                                                                           (realizace Kateřina Červená)