Zveme vás v pátek 15. září  na  oslavu Dnů evropského dědictví. Tyto probíhají v celé ČR ve dnech od 9. do 17. září 2023 a v horažďovickém muzeu již po třetí připravujeme v oblíbený Den se starými řemesly.  Kromě řemesel je možnost komentovaných prohlídek aktuálních výstav: Ševci, svrškaři a příštipkáři v Horažďovicích, Carol Novák, fotograf mezi secesí a modernou nebo prohlídka stálé expozice Masného krámu.
Dopoledne je vyhrazeno pro školní kolektivy, veřejnost si může všechna řemesla vyzkoušet bezplatně v pátek odpoledne od 14 do 17 hodin. Přijďte se podívat, co naši předci běžně znali a čemu se doma – zejména v zimě – věnovali.

Letošní ročník nabídne bohatý program ukázek a workshopů: sochání do kamene, staré techniky výroby a barvení látek, kresbu technikou „camera obscura“, ukázky z výroby pergamenu a středověkého hutnictví stříbra.