V sobotu 11. června 2016 sraz v 9 hodin u nádraží v Horažďovicích. Tentokrát vyrazíme po stopách dávných i nedávných těžařů zlata do okolí Kašperských Hor. Cestu si zkrátíme pomocí dodávky s přívěsem, která nás odveze do Rejštejna. Podél Losenice a Zlatého potoka si projedeme cestu zlatokopů, u které je řada památek na zdejší dolování. Do některých se můžeme podívat a zároveň se seznámíme s historií i technologií dobývání zlata. Cesta zlatokopů nás zavede do Kašperských Hor, kde si  dáme oběd. Odtud se vracíme přes Tuškov, Bohdašice, Dlouhou Ves, kde si prohlédneme stopy po rýžování zlata. Pokračujeme přes Sušici na Velkou Chmelnou, Žichovice, Rabí, Bojanovice, Malé Hydčice do Horažďovic. Trasa bude do 50 km, je na ní několik slušných kopců, ale převážně budeme sjíždět ze Šumavy. Povrch bude jak asfalt, tak polní i lesní cesty. Vhodné je horské a trekové kolo. Zájemci o návštěvu podzemí musí mít přilbu (postačí cyklistická), čelovku, pracovní rukavice, pevnou obuv a lehký převlek na umazání (není nezbytný).

Návrat v odpoledních hodinách.

Jelikož nyní budeme řešit také dopravu, je třeba se dopředu na vyjížďku přihlásit! A také to bude tentokrát něco stát, ale rozhodně to nebude závratná částka.

 

Za stav kola, bezpečnostní prvky, přilbu a především chování v silničním provozu si každý „účastník zájezdu“ zodpovídá sám!

 

V případě špatného počasí bude výlet odložen.

Bližší info a objednání u Aleše Červeného tel. 732 236 983, e-mail: cerveny@muzeumhd.cz